„Na Szlaku Napoleońskim – 210 rocznica pobytu Napoleona na Warmii”

Projekt Koła Historycznego Miłośników Historii oraz Epoki Napoleońskiej działającego przy Gminnej Biblioteki Publicznej w Świątkach, realizowany jest w ramach konkursu Program Mikrodotacji Fundusz Inicjatyw obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 2, Lokalna Grupa Działania „Warmiński Zakątek”. Działania projektu, na które udało się pozyskać 3900 zł, to: – warsztaty ceramiczne i rzeźbiarskie, – spotkanie z historykiem napoleonistą Sławomirem Skowronkiem, – Piknik Napoleoński, – rajd rowerowy Szlakiem Napoleońskim. Głównymi celami projektu, obok uczczenia 210 rocznicy walk wojsk napoleońskich z wojskami rosyjsko – pruskimi w naszej okolicy, była integracja mieszkańców Gminy Świątki wokół działań na rzecz rozwoju świadomości historycznej oraz rozbudzenie dumy z własnej tożsamości  i przynależności do regionu.