Daily Archives: 05/10/2022

Spotkanie autorskie z Wiolettą Sawicką

A już w piątek 7.10.2022 r. o godz. 18:00 zapraszamy na
spotkanie autorskie z Panią Wioletta Sawicka.

Autorką powieści obyczajowych – w tym sagi rodzinnej "Wiek miłości, wiek nienawiści" – opowiadającej o niezłomnych kobietach z Wileńskich Kresów, jak w czasach wielkiej historii kobiety radziły sobie z trudami dnia, skrajnymi uczuciami. Powieści inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

"Książka jest największym z darów, jakie możemy ofiarować dziecku, darem na zawsze, na całe jego dziecięce i dojrzałe życie. Pożytki obcowania z książką są niepoliczalne: książka rozwija wyobraźnię, kształtuje świadomość i wrażliwość na drugiego człowieka, wzbogaca słownictwo, pozwala rozumieć siebie i świat, towarzyszy w radości i w chwilach smutku, bawi do łez, a czasem wzrusza. Ani telewizja, ani kino, ani komputer, ani smartfon, ani cudowne zabawki, niezwykłe podróże i atrakcje, którymi zasypiemy dziecko – nic nie jest w stanie nie tylko zastąpić książki, ale nawet równać się z nią" – prof. Grzegorz Leszczyński.

Bibliotekarze dobrze znają korzyści płynące z głośnego czytania, dlatego podczas zajęć prowadzonych w Bibliotece zawsze znajdzie się czas na czytanie. W tym roku odbyło się głośne czytanie "ŻABKI GRAJĄ W ŁAPKI – Maluszki ćwiczą rączki, nóżki i paluszki".