Daily Archives: 10/09/2021

W ubiegłym tygodniu w naszej bibliotece gościliśmy grupę młodzieży z terenu Gminy Świątki i Jamnickiej Wspólnoty Terytorialnej, w ramach projektu "Opowiedz mi swoją historię" dofinansowanego z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki. Młodzi uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach ceramiczno-rzeźbiarskich, które zostały przeprowadzone w naszej pracowni przez bibliotekarzy p. Jarosława Morgiewicza oraz p. Małgorzatę Cierpisz. Młodzież miała możliwość zapoznania się z historią wyrobu narzędzi użytku codziennego z drewna jak i gliny, po czym spróbowała własnych sił w pracy z drewnem i gliną.

W ramach tego projektu w bibliotece odbyło się również spotkanie z seniorami, mieszkańcami Gminy Świątki, którzy z wielką przyjemnością podzielili się swoimi historiami.