Wydarzenia organizowane przez Bibliotekę w Świątkach

Tydzień Bibliotek 2023

Tradycyjnie, jak co roku, przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji „Tydzień Bibliotek”,  w tym roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka”. Tym razem, wspólni z Biblioteką Szkolną, przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę gier i zabaw literackich dla dzieci i dorosłych. 

Nasze działania rozpoczęliśmy w poniedziałek 8 maja spotkaniami w Kawiarence Literackiej. Przy kawie i herbacie rozmawialiśmy o literaturze, w tym  o nowościach wydawniczych.

We wtorek 9 maja zaprosiliśmy uczniów z klas pierwszych na gry i zabawy literackie pod hasłem „Baw się razem z nami”.

W środę dla uczniów klas trzecich przygotowaliśmy konkurs ze znajomości lektur z wykorzystaniem kodów QR oraz aplikacji kahoot!.

W czwartek odbyły się zajęcia dla przedszkolaków „Książkolandia”. 

W piątek na uczniów klas drugich czekała przygoda z Robotem Photonem, który zabrał dzieci w krainę programowania. Uczniowie rozwiązywali również krzyżówki literackie z wykorzystaniem kodów QR. 

Tydzień Bibliotek zakończyliśmy w sobotę rajdem rowerowym „Szlakiem Warmińskich Kapliczek – Tędy i Owędy”. Trasa rajdu wiodła przez urokliwe zakątki naszej Gminy, doliną rzeki Pasłęki.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Tygodnia Bibliotek:

https://www.facebook.com/BibliotekaSwiatki/posts/pfbid02uDf1EVL4mDa4vZZAEb7qnfm36uovisUoayz3J8U4FFt7jm4TPUW7Q4by2d5MHNAYl