Wydarzenia organizowane przez Bibliotekę w Świątkach

Teatr Przy stoliku 24.11.2022 r.

 
W poniedziałek, 24 października Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach miała przyjemność po raz kolejny zaprosić mieszkańców (i nie tylko!) na spotkanie z cyklu „Teatr przy stoliku”. Tradycyjnie już, spektakl olsztyńskich aktorów z Teatru Jaracza zebrał komplet widzów. Tym razem aktorzy – Alicja Kochańska i Artur Steranko, pod czujnym okiem Elżbiety Lenkiewicz zaprezentowali sztukę „Banalna historia”.
 

Spektakl opowiada o dojrzałym małżeństwie, które przyjeżdża do modnego hotelu z egzemplarzem popularnego poradnika „Seks dla opornych” z „misją” rewitalizacji swojego związku. Małżonkowie podejmują próbę sprostania wszystkim szalonym i swawolnym pomysłom autorki wyrafinowanego poradnika mającego uratować ich więź małżeńską. Czy kobieta zdołała wyzwolić się ze społeczno-kulturowych stereotypów? Czy mężczyzna potrafił sprostać wyzwaniom, które postawiła przed nim odważnie myśląca żona? Czy udało im się obudzić dawne emocje? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedź znalazł każdy z widzów.
 

„Banalna historia” dostarczyła publiczności wiele śmiechu, emocji i refleksji, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.