Wydarzenia organizowane przez Bibliotekę w Świątkach

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

 
29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ustanowione przez Polską Izbę Książki w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

 
"Książka jest największym z darów, jakie możemy ofiarować dziecku, darem na zawsze, na całe jego dziecięce i dojrzałe życie. Pożytki obcowania z książką są niepoliczalne: książka rozwija wyobraźnię, kształtuje świadomość i wrażliwość na drugiego człowieka, wzbogaca słownictwo, pozwala rozumieć siebie i świat, towarzyszy w radości i w chwilach smutku, bawi do łez, a czasem wzrusza. Ani telewizja, ani kino, ani komputer, ani smartfon, ani cudowne zabawki, niezwykłe podróże i atrakcje, którymi zasypiemy dziecko – nic nie jest w stanie nie tylko zastąpić książki, ale nawet równać się z nią" – prof. Grzegorz Leszczyński.
 

Bibliotekarze dobrze znają korzyści płynące z głośnego czytania, dlatego podczas zajęć prowadzonych w Bibliotece zawsze znajdzie się czas na czytanie. W tym roku odbyło się głośne czytanie "ŻABKI GRAJĄ W ŁAPKI – Maluszki ćwiczą rączki, nóżki i paluszki".