Wydarzenia organizowane przez Bibliotekę w Świątkach

Dnia 9.10.2021 r. (sobota) grupa czytelników wraz z bibliotekarzami ze Świątek, o godzinie 9:00 rano wyruszyła rowerami do odległego o kilkanaście kilometrów Dworu w Bieniaszach. Przyświecało nam hasło NOCY BIBLIOTEK – „Czytanie wzmacnia”, a my dodaliśmy podtytuł: „Odjazdowy bibliotekarz – Wycieczka rowerowa z książką w plecaku”

W trakcie  podróży zatrzymaliśmy się na odpoczynek w Wojciechach, tam czytaliśmy fragmenty "Radosnej książki". "Radosna książka" nie jest podręcznikiem jak być szczęśliwym. Jest to zbiór relacji osób, które opowiadają (z własnego doświadczenia) jak znaleźć szczęście na co dzień, jak wyzbyć się narzekania, nerwowego reagowania, jak mieć lepsze relacje ze sobą oraz rodziną. Autorki udowadniają, że radość buduje się małymi krokami, bez fajerwerków, kameralnie.

Jadąc bocznymi drogami, podziwialiśmy urokliwe zakątki oraz malownicze wsie ukryte wśród pól i lasów, zachwycaliśmy się otaczającym nas pięknem. Nie bez znaczenia była też wspaniała pogoda, która nam dopisała. W Bieniaszach czekało na  nas przygotowane ognisko, dojechała również grupa rowerzystów z Ornety. W ramach integracji, przy ognisku i plenerowych przysmakach, czytaliśmy fragmenty książki i rozmawialiśmy o tym, że szczęście i radość  można znaleźć również w otoczeniu pięknej przyrody.