Wydarzenia organizowane przez Bibliotekę w Świątkach

Relacja z realizacji projektu „Pamiętajmy o ogrodach”

Grupa Nieformalna Aktywni Lokalnie oraz Stowarzyszenie „Jesteśmy z Warmii” ze Świątek zrealizowali projekt „Pamiętajmy o ogrodach” w ramach Programu Mikrodotacji Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie 3, na który otrzymali dofinansowanie 4 500 zł.

Projekt polegał na przeprowadzeniu cyklu warsztatów tematycznych, atrakcyjnych dla odbiorców, spełniających ich oczekiwania i potrzeby:

Projektowanie ogrodów przeprowadzone przez Barbarę Wasilewską, pasjonatkę ogrodów ozdobnych. Podczas warsztatów uczestnicy projektu zapoznali się z podstawowymi zasadami projektowania ogrodów, właściwym doborem roślin.

Wyjazdowe warsztaty tematyczne – pielęgnacja i ochrona roślin, krzewów  i drzew ozdobnych. Podczas warsztatów uczestnicy zdobyli wiedzę i umiejętności prowadzenia, pielęgnacji i ochrony roślin krzewów i drzew ozdobnych. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Jana Dziadkiewicza-Szkółka roślin owocowych i ozdobnych JAN-SAD z Sętala.

Warsztaty tematyczne – uprawa i pielęgnacja róż. Podczas warsztatów uczestnicy zdobyli wiedzę i umiejętności prowadzenia, pielęgnacji i ochrony róż. Warsztaty zostały przeprowadzone przez pasjonata i znawcę róż Mariusza Ilkiewicza.

Wyjazd do Leśnego Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach, gdzie uczestnicy projektu poznali  rodzime gatunki roślin, krzewów i drzew ozdobnych, charakterystycznych dla flory Warmii i Mazur.

Na zakończenie realizacji projektu została przeprowadzona „Ogrodowa gra terenowa”, uczestnicy wykazali się dużą wiedzą ogrodniczą oraz kreatywnością i zręcznością. W wyniku realizacji projektu powstały nowe tereny zielone w centrum miejscowości Świątki – ogród ozdobny przy bibliotece.

 

Więcej zdjęć z realizacjii projektu: https://www.facebook.com/pg/Gminna-Biblioteka-Publiczna-%C5%9Awi%C4%85tki-114877361969204/photos/?tab=album&album_id=1462481263875467